Informace pro pacienty

Vážení pacienti,

 
v zájmu vašeho zdraví a hladkého průběhu ošetření (kratší objednací lhůty, ošetření bez čekání, volba vhodných výkonů) vás prosíme o respektování následujících pravidel:

1

PREVENTIVNÍ PROHLÍDKA 1X ROČNĚ

Protože většina onemocnění dutiny ústní je zpočátku bez příznaků, mají preventivní prohlídky velký význam. Když je např. zubní kaz diagnostikován včas, je léčba jednodušší a levnější. Pokud se 24 měsíců nedostavíte na preventivní prohlídku, zaniká vám registrace u nás.

2

OMLUVA Z PLÁNOVANÉHO VYŠETŘENÍ ČI OŠETŘENÍ

Pokud se na domluvený výkon nemůžete z nějakého důvodu dostavit, dejte nám prosím co nejdříve vědět, abychom mohli termín uvolnit pro další pacienty a vás přeobjednat. Pokud se dvakrát nedostavíte bez omluvy, zaniká vám registrace u nás.

3

AKUTNÍ STAV – NAPŘ. BOLEST ZUBU

V případě, že vás něco akutně trápí, ošetříme Vás přednostně. Pokud se jedná o neodkladný stav (např. silnou bolest, otok), přijďte prosím ráno před 8:00 hod. nebo zavolejte a sestřička se vás pokusí zařadit mezi objednané pacienty. Pokud se jedná o nebolestivý stav (např. vypadlou výplň), sdělte to prosím sestřičce do telefonu a ona vás objedná v co nejkratším možném termínu.

4

OBJEDNÁVÁNÍ

Pokud se chcete objednat, nejsnazší a nejrychlejší je to přes náš webový formulář. Někdy se může stát, že nemůžeme telefon zvednout, v tom případě zkuste zavolat o chvíli později nebo případně na druhou linku (viz kontakty). Pokud potřebujete mluvit přímo s lékařem, je to možné, ale většinu věcí zvládne zorganizovat sestřička. Objednání přes email je také možné, často je však komunikace komplikovanější.

5

ZMĚNY OSOBNÍCH ÚDAJŮ (POJIŠŤOVNA, TELEFON) A ZDRAVOTNÍHO STAVU

Při první návštěvě naší ordinace vás poprosíme o vyplnění krátkého dotazníku, kde jsou osobní údaje a informace o zdravotním stavu. V případě, že dojde k nějaké změně, prosíme vás o informování při další návštěvě u nás – je to pro nás velmi důležité. Stejně tak prosíme ženy, aby při vstupu do ordinace hlásily případnou graviditu.

6

VÝKONY NEHRAZENÉ ZE ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

Preventivní prohlídky, rentgenové snímky, lokální anestezie a některé chirurgické výkony jsou plně hrazeny pojišťovnou. Většinu výkonů však hradí či doplácí pacient. O ceně konkrétního výkonu vás budeme vždy dopředu informovat, u větších prací dostanete písemný cenový plán. Zaplatit můžete v hotovosti nebo kartou. 

7

POUČENÍ PO VÝKONU

Prosím dodržujte instrukce, které v ústní či písemné formě dostanete po ošetření. V opačném případě hrozí zbytečné komplikace.

© Copyright 2022-2024 DENTAL PRO s.r.o. - All Rights Reserved - GDPR & Cookies
Created by Martin Fedorjak