Dentální hygiena

Dentální hygiena

Mnoho lidí si myslí, že dentální hygiena je pro jejich zuby zbytečná a že jí nepotřebují. To je velký omyl! I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit, odstranit pigmentace způsobené pitím kávy, čaje, červeného vína či kouřením. Nacvičíte správnou techniku čištění zubů. Pravidelná péče o dásně v podobě odstranění nánosů zubního kamene a povlaku, tím působí preventivně a může předcházet vzniku onemocnění jako je např. paradentóza.

Příznaky zánětu dásní je zarudnutí, otok, krvácivost, zápach z úst (halitosis).

Součástí vyšetření dentální hygieny je změření hloubky parodontálních chobotů, stanovení krvácení dásní a rozsahu povlaku, zubního kamene, zánětu a viklavosti zubů.

PRAVIDELNÁ OPAKOVANÁ NÁVŠTĚVA DENTÁLNÍ HYGIENY (RECALL):

Pacient dochází po úvodní fázi dentální hygieny na pravidelné kontroly, které slouží jako prevence recidivy onemocnění. Frekvenci těchto návštěv dentální hygieny stanovuje dentální hygienistka individuálně většinou po 3 měsících.

FÁZE DENTÁLNÍ HYGIENY:

- vstupní komplexní vyšetření (anamnéza, stav chrupu, úroveň ústní hygieny, parodontologické vyšetření, zhodnocení stavu parodontu a měkkých tkání, krvácení z dásní)

- stanovení léčebného plánu

- instruktáž ústní hygieny, její nácvik na modelu a následně přímo v ústech, doporučení správných pomůcek pro domácí péči

- odstranění zubního kamene ručními nástroji (kyretami) a ultrazvukem

- profesionální čištění zubů, odstranění pigmentací (skvrny od kávy, čaje, cigaret apod.) a leštění zubů – depurace, Air-Flow (pískování)

- léčba parodontózy

- lokální fluoridace zubů u dětí i dospělých

- ošetření citlivých krčků a klínovitých defektů speciálními laky

- pečetění fissur (preventivní výplně)

- úprava převislých výplní

- bělení zubů

Ceník dentální hygieny naleznete zde.

DentalPro

© Copyright 2022 DENTAL PRO s.r.o. - All Rights Reserved - GDPR & Cookies
Created by Martin Fedorjak